Ohnivé kuře

5/5
Šon Chung

Vietnamská specialita, která se obvykle pojídá po soustech zabalených v bylinkách a salátových listech.

PŘÍPRAVA

45 minut

VAŘENÍ

30 minut

ČAS CELKEM

1 hodina 15 minut

kategorie

bezmasé

kuchyně

vietnamská

porce

3 porce

kalorie

138 kcal/100g

INGREDIENCE k podávání

INGREDIENCE

INGREDIENCE NA NAKLÁDANOU MRKEV

INGREDIENCE NA OMÁČKU

INSTRUKCE

1.

Na nakládanou mrkev za-hřívejtev rendlíku na středním až silném ohni 25ml vody a všechny přísady kromě mrkve. Míchejte, až se cukr rozpustí. Přiveďte k varu a vsypte mrkev. Vyklopte do uzavíratelné nádoby, nechte vychlad¬nout, zavřete a uložte do chladničky. Vydrží 2-3 týdny.

2.

Smíchejte rýžovou mouku, kukuřičný škrob, kurkumu a sůl v misce a uprostřed udělejte důlek. Kokosové mléko smíchej¬te se 150-175 ml studené vody a směs vešlehejte do moučné směsi, aby vzniklo hladké těstíčko. Zřeďte trochou vody, je-li třeba. Vmíchejte jarní cibulky a nech¬te hodinu odpočívat v chladničce.

3.

Na omáčku rozehřejte olej v rendlíku na středním ohni, přidejte šalotku, chilli papričky a česnek a opékejte dozlatova (6-8 minut), občas zamíchejte. Přidejte cukr a rybí omáčku, míchejte, aby zkara- melizovaly. Odstavte a vmíchejte limetovou šťávu, ocet a 1/2 lžíce vody, nechte vychladnout. Omáčka vydrží v chladničce 2-3 týdny.

4.

Vnepřilnavé pánvi o průměru 20 cm rozehřejte lžičku oleje na středním až silném ohni, až začne kouřit. Vlijte část těsta, rozlijte ho po dně a trochu i po stě¬nách. Opékejte dozlatova a dokřupava 3-4 minuty. Posypte částí mrkve a kre¬vet, hrstí výhonků a salátu, přeložtev polovině a přesuňte na talíř. Zopakujte se zbývajícími surovinami. Posypte bylinkami, dalšími výhonky a podávejte s omáčkou a klínky limety.

Tahle vietnamská specialita se obvykle pojídá po soustech zabalených v bylinkách a salátových listech. Vy se do ní ale radši pusťte příborem. Jednou ochutnáte, a budete je chtít zas a zas!

produkty pro recept

Zobrazení 9 24 36

Vyzkoušeli jste recept?

Označte nás ve Vašem
Instagram příspěvku nebo story!
@sonjhcz nebo @sonoviny.tv